Rebelia.cz » Spirulina » Kde a jakou koupit spirulinu

Spirulina

Užitečné informace o sladkovodní sinici Spirulině.

Kde a jakou koupit spirulinu?

Spirulina může blahodárně působit na naše zdraví, co je však k tomu velmi podstatné je její kvalita a čistota. V této sekci si ukážeme, na co je dobré při výběru spiruliny dávat pozor, abyste si následně při jejím užívání spíše neuškodili kvůli její špatné kvalitě a obsahu toxinů jako jsou těžké kovy, apod.

spirulina a jiné řasy

Obsah sekce

  1. Základní kritéria pro výběr spiruliny
  2. Na co dalšího se zaměřit při výběru
  3. Vhodné produkty

Základní kritéria pro výběr spiruliny:

Nejlépe vybírejte spirulinu, která:

  • Byla pěstována v laboratorně kontrolovaném prostředí
  • Za stálé monitorace kvality vody, obsahu těžkých kovů a jiných toxinů
  • V nádržích s dostatkem slunečního světla pro její správný vývoj a nabytí chlorofylu a jiných nutričně cenných látek
  • Sušená za nízkých teplot
  • Chráněná před vnějšími vlivy a kontaminací při celém procesu zpracování a distribuce

spirulina

Na co se zaměřit

Kupujte spirulinu důvěryhodné značky

Zjistěte si informace o firmě a značce, od které produkt kupujete. Kdo za ní stojí? Jaké má jméno? Poskytují lokální zákaznickou podporu? Koupě spiruliny z obchodu, kterému můžete důvěřovat, vám dává nejen určitou záruku kvality, ale také vás to částečně ochraňuje pro případ, že by se cokoliv pokazilo. Také je dobré mít vždy nějaký kontakt, na který se můžete obrátit s vašimi dotazy ohledně detailů o produktu a jeho užívání.

Vyvarujte se produktům s nejnižší cenou na trhu

Produkce opravdu kvalitní a čisté spiruliny není levná.

Pokud narazíte na podezřele levný produkt, pravděpodobně u něj vysokou kvalitu ani čistotu nenajdete. Některé společnosti dováží spirulinu od producentů ze států s benevolentnější regulací jejího pěstování. Díky tomu může být sice výsledný produkt levnější, ale prakticky vždy za cenu kvality.

Jestliže chcete, aby pro vás spirulina byla lékem a čistou zdravou potravinou (proto ji přeci kupujete), nevybírejte ji jen podle ceny.

Barva produktu

Spirulina prášek

Určitou základní představu o kvalitě spiruliny vám může dát její barva. Nezjistíte díky ní obsah těžkých kovů, ale určitě zjistíte, zda byla spirulina pěstována za vhodných podmínek a zda není již příliš stará na konzumaci. Správně vypěstovaná spirulina má vysoký obsah chlorofylu, který jí dává tmavě zelenou barvu. Podobnou té, kterou vidíte na obrázku.

Pokud je barva vybledlá, světlá či se skvrnami, nejedná se zcela určitě o kvalitní produkt (buď není čerstvý, nebo byl špatně pěstován a určitě nedosahuje nutriční kvality, kterou chcete).

Vhodné produkty

Jako vždy, doporučuji nekupovat neznámé bezejmenné značky v levných plastových obalech, které navíc mají často nedůvěryhodného evropského distributora. Tam pravděpodobně top kvalitu a čistotu nenajdete.

Mé doporučení je vybrat si jednu ze značek uvedených níže.

Spirulina Manna

Spirulina manna

Tuto spirulinu produkuje a svým jménem zaštiťuje firma Healthforce a jedná se o top kvalitu. Jednu z nejlepších, kterou můžete sehnat. Pěstuje se v USA v Kalifornii s podmínkami certifikace TruGanic™, která je přísnější než BIO (limity pesticidů a dalších škodlivých látek jsou stanoveny na nulu - u BIO existují určité hranice). Při každé sklizni je tato spirulina testována na široké spektrum škodlivin dle tohoto standardu. Je tak zaručen absolutně čistý a kvalitní produkt, na čemž si také tato firma zakládá. Zde určitě nesáhnete vedle, jako u jakéhokoliv jiného Healthforce produktu.

K sehnání je v tabletách i v prášku např. zde.

Spirulina BIO Vitalvibe

Spirulina bio vitalvibe

Vitalvibe je česká firma založená 2 vitariány. Nedávno zavedla také vlastní značku bio Spiruliny. Více si přečtěte na jejich stránkách.

Další produkty

Fresh

Další známou značkou, kterou ovšem nemám osobně vyzkoušenou je Spirulina Fresh, bohužel její produkce nepodléhá BIO certifikaci. Pokud by vám však z nějakého důvodu nevyhovovala jiná značka, můžete ji vyzkoušet.

  • 1 http://www.australianspirulina.com.au/spirulina/spirulinatips.htm
  • 2 http://urodelka.pl/spirulina/index.htm

Kam dál?